کارجو کارجو .

کارجو

حقوق و دستمزد کافی چه قدر است؟

بدون شک دریافت حقوق و دستمزد یکی از اصلی‌ترین دلایل هر فرد برای کار کردن است. بدون دریافت درآمد کافی و مناسب، کمتر کسی حاضر است در مجموعه‌ای کار کند. اما سوال اصلی اینجاست که حقوق و دستمزد کافی چقدر است و چگونه تعیین می‌شود؟

از سال‌ها پیش، شورای عالی و وزارت کار تمام تلاش خود را کرده‌اند تا با وضع قوانینی، از تضییع حقوق کارگران و کارمندان جلوگیری کرده و حداقلی برای حقوق دریافتی تعیین کنند. اما قطعا تفاوت شایانی بین افراد تازه‌کار و افراد باسابقه و یا مدیران و کارمندان وجود دارد. بنابراین مبالغی که در قراردادها ذکر می‌شود؛ بیشتر از هر چیز به عرف بازار برای آن شغل و سمت بستگی دارد.

عوامل تاثیرگذار روی حقوق دریافتی

عوامل زیادی وجود دارد که روی حقوق دریافتی شما تاثیرگذار است که ما در اینجا به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرده ایم:

  • جنسیت؛ گرچه این روند بسیار غلط است و در آینده آسیب جدی به بازار کار وارد خواهد کرد، اما بالاخره تاثیر خودش را دارد.
  • شهر محل اشتغال: دریافتی حقوق در تهران و کلانشهرها متفاوت از شهرهای کوچک است.
  • میزان تحصیلات: شخصی با مدرک دکترا قاعدتا میزان دریافتی بالاتری نسبت به شخص دیپلمه دارد.
  • دانشگاه محل تحصیل: این مورد اختلاف بسیار جزئی دارد، در حدی که می‌توان از آن چشم پوشی کرد.
  • سطح ارشدیت: حقوق یک کارمند با کارشناس ارشد یا مدیر یکی نیست و در سطوح بالاتر، میزان دریافتی بالاتر هم می‌رود.
  • سابقه کار: مهم‌ترین فاکتور در میزان حقوق و افزایش آن، سابقه کار است. بنابراین اگر هنوز در ابتدای راه هستید؛ ناامید نشوید و درخواست درآمد بالا نداشته باشید. قطعا با مرور زمان و افزایش سابقه کاری، دریافتی‌تان هم بیشتر خواهد شد.

مزایایی غیر از حقوق

در سال‌های اخیر، کارفرماهای بیشتری اهمیت رضایت شغلی را درک کرده و در پی برطرف کردن نیازهای کارکنان خود برآمده‌اند. مخصوصا سازمان‌هایی که قادر به تامین حقوق‌های بالا نیستند؛ ترجیح می‌دهند با ارائه امکانات و مزایای شغلی به کارکنان خود، آنها را برای استخدام در مجموعه ترغیب کنند.

این مزایا، طیف گسترده‌ای از نهار و صبحانه، وام و پاداش، بیمه تکمیلی، اتاق بازی و… را شامل می‌شوند. جالب است بدانید طی اطلاعات به دست آمده از جاب ویژن، مزیت «پاداش» با بیشتر از هفتاد درصد محبوبیت، جایگاه اول را به خود اختصاص داد و مزایایی مانند اتاق بازی، فضای استراحت و پزشک سازمانی، کمترین اهمیت را از نگاه کارکنان داشتند.

لیست مزایا به ترتیب اهمیت:

پاداش
بیمه تکمیلی
ساعت کاری منعطف
وام
دورکاری
سرویس رفت و برگشت
صبحانه
بسته‌ها و هدایای مناسبتی
بن خرید
محل سکونت سازمانی
کمک هزینه آموزشی
تسهیلات تفریحی و گردشگری
سهام تشویقی
فضای استراحت
امکانات ورزشی
امریه سربازی
اتاق بازی
پزشک سازمانی

البته باید توجه داشت دلیل کم بودن محبوبیت امریه سربازی، تعداد کم افرادی است که مخاطب این امکان هستند. اما برای افراد مشمول قطعا این گزینه بسیار حائز اهمیت است.

همچنین نتایج به دست آمده نشان می‌دهند که برای گروه‌های شغلی برنامه‌نویسی و دیجیتال مارکتینگ؛ مزیت دورکاری در رتبه اول اهمیت قرار دارد! دانستن این اطلاعات به کارفرماها کمک می‌کند با ارائه امکاناتی که برای کارکنان ارجحیت دارند؛ رضایت آنان را بالا برده و حتی افراد را قانع کنند تا با درآمد کمتر در مجموعه مشغول شوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۴۹:۰۸ توسط:محیا باقری موضوع: نظرات (0)

استخدام تهران؛ نگاهی به بازارکار و آمار اشتغال در این استان

شهر و استان تهران به خاطر مرکزیت و پایتخت بودن، بازار کار بسیار خوبی در مقایسه با سایر شهرها و استان‌های کشور دارد و در تمامی رشته‌ها و مشاغل، فرصت‌های شغلی متعددی وجود دارد. بر طبق آمار به دست آمده، بیشترین بخش اشتغال و کاریابی تهران مربوط به بخش خدمات بوده و کمترین میزان اشتغال نیز به بخش کشاورزی اختصاص پیدا می‌کند.

با بررسی تعداد آگهی‌های موجود در شهرهای تهران با سایر شهرها می‌توانیم این طور نتیجه بگیریم که بیش از ۷۰% کل فرصت‌های شغلی مربوط به شهرهای مختلف استان و شهر تهران است. در این مقاله، قصد داریم بر بازار کار و آگهی‌های استخدام تهران و شرایط جذب نیروی کار در این شهر و استان مروری داشته باشیم و مشاغل پرتقاضا و پرکاربرد را با یکدیگر بررسی کنیم.

مزایای اشتغال در استان تهران


هرچند به طور کلی ساکنین تهران برای موقعیت‌های شغلی واقع در این شهر، رزومه ارسال می‌کنند؛ اما مزایای کار در پایتخت ایران باعث شده بسیاری از کارجویان از شهرهای اطراف و حتی استان‌های مجاور مثل البرز و شهر کرج تمایل به پیدا کردن فرصت شغلی در تهران داشته باشند.

برخی از مزایای کار و اشتغال در پایتخت عبارتند از:

بازار کاری بهتر و تنوع شغلی بیشتر
تهران پایتخت ایران است و طبعا تمرکز اصلی صنایع و تجارت و کسب و کارهای مختلف در این شهر قرار دارد. تمامی کسب و کارها و شرکت‌ها یا سازمان‌های بزرگ یا کلا در تهران قرار دارند یا حتما دفتر مرکزی یا شعبه‌ای در این کلانشهر دارند. همین موضوع باعث شده فرصت‌های شغلی بسیار زیاد و متنوعی در پایتخت وجود داشته باشد و در هر زمینه و حوزه فعالیتی، صدها و هزاران امکان اشتغال وجود داشته باشد.

شما در هر رشته‌ای که تحصیل کرده باشید و هر تخصص و مهارتی داشته باشید حتما صدها موقعیت شغلی و فرصت‌های شغلی مرتبط در تهران می‌توانید پیدا کنید. هرچند در پایتخت هم برخی مشاغل، موقعیت‌های شغلی بهتر و درآمد بالاتری دارند؛ اما به هرحال هرکسی با هر سطح سابقه و مهارت می‌تواند با جستجوی آگهی های استخدام تهران، شغل مناسبی برای خود پیدا کند.

حقوق و دستمزد بالاتر
پایتخت بودن و بالا بودن سطح هزینه‌‌های زندگی باعث افزایش میانگین حقوق و درآمد موقعیت‌‌های شغلی این شهر هم شده است. به طور مثال، یک موقعیت شغلی ثابت مثل کارشناس دیجیتال مارکتینگ در تهران، میانگین حقوق و دستمزد بسیار بالاتری از همین شغل در شهرهای دیگر ایران دارد. همین موضوع باعث شده بسیاری از کارجویان برای پیدا کردن کار با حقوق بالا و بهتر به دنبال آگهی‌های استخدام تهران و شهرهای اطراف آن باشند.

پیشرفت کاری و ارتقاء شغلی
حتی اگر با یک شغل ورودی و ابتدایی وارد بازار کار شده باشید امکان پیشرفت و ارتقاء شغلی زیادی خواهید داشت؛ چرا که تمام مشاغل بالاتر و سطوح شغلی بهتر در سازمان‌های پایتخت و استان تهران وجود دارند. در صورتی که در شهرهای دیگر ایران به دلیل امکانات محدودتر و تعداد سازمانهای کمتر این فرصت پیشرفت کمتر وجود داشته باشد.

امکان پیدا کردن سریعتر کار جدید در صورت استعفا یا اخراج
به خاطر بازار کار خوب تهران، در صورتی که از شغلتان استعفا بدهید یا به هر دلیلی تعدیل یا اخراج شوید در مدت زمان کوتاه‌تری می‌‌توانید فرصت شغلی بعدی را پیدا کنید و مشغول به کار شوید. در صورتی که از دست دادن شغل در یک شهر کوچک ایران، ممکن است به معنی دوره طولانی بیکاری باشد و جستجوی کار مناسب، زمان زیادی طول بکشد.

فرصت‌های فریلنسینگ و پروژه‌ای بیشتر
فریلنسینگ مدلی از اشتغال است که فرد به صورت پروژه‌ای و آزادکاری با شرکت‌ها همکاری می‌کند. این شغل مزایا و معایب خاص خود را دارد. به هرحال، بسیاری از کارجویان معتقدند در برخی رشته‌ها مثل برنامه نویسی، دیجیتال مارکتینگ و تولیدمحتوا در صورت فریلنسینگ امکان کسب درآمد بیشتر و بالاتری وجود دارد.

فرصت‌های دورکاری بیشتر
دورکاری از گذشته به عنوان سبکی از همکاری وجود داشته است و در مورد مزایا و معایب آن بحث و گمانه‌زنی‌‌هایی وجود داشت. اما در یک سال اخیر به خاطر اپیدمی ویروس کرونا و لزوم فاصله‌‌گذاری اجتماعی، بسیاری از شرکت‌ها و سازمان به سمت دورکاری روی آورده‌اند. از طرف دیگر شمار زیادی از کارجویان هم برای حفظ سلامتی خود عزیزانشان ترجیح می‌دهند به جای کار حضوری به صورت دورکار مشغول به کار شوند.

اگر در آگهی‌های استخدام تهران جستجو کنید می‌بینید که شمار زیادی فرصت شغلی دورکاری نیز برای کارجویان وجود دارد. این موضوع حتی به کارجویانی که در شهرهای دیگر زندگی می‌‌کنند هم اجازه می‌دهد بدون نقل مکان و مهاجرت، فرصت شغلی دورکاری خوب با درآمد مکفی در پایتخت پیدا کنند.

آمار اشتغال و بیکاری در استان تهران
شیوع اپیدمی کرونا صدمات جبران ناپذیری به بدنه اقتصاد کشور و وضعیت اشتغال نیروی کار وارد کرده است. بسیاری از استان‌ها و شهرهای مختلف ایران با افزایش نرخ بیکاری روبرو بوده‌اند و کارجویان را برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی با مشکل مواجه کرده‌اند. با این حال، وضعیت اشتغال و بیکاری در استان بسیار مطلوب و قابل قبول بوده و حتی با کاهش نرخ بیکاری روبرو بوده‌ایم.

براساس صحبت‌ها و گزارش‌های استاندار تهران، در سال جاری نرخ بیکاری روندی کاهشی داشته است. براساس آخرین آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان تهران، برابر با ۶٫۸ درصد بوده که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته که نرخ بیکاری ۱۰٫۸% بود به میزان ۲٫۶ درصد کاهش داشته است.

آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد که بخش خدمات بیشترین اشتغال و استخدام تهران را به خود اختصاص داده است:

·         سهم بخش کشاورزی به مراتب کمتر و حدود ۱٫۴ درصد بوده است.

بخش خدمات اما بیشترین اشتغال را داشته و حدود ۶۲٫۱ درصد از جمعیت فعال و نیروی کار تهران در این حوزه مشغول به کار بوده اند.
مشاغل پرتقاضا در استان تهران
در سایت جاب ویژن میتوانید با انتخاب شهرهای تهران، در تمامی زمینه‌ها و مشاغل، موقعیت شغلی پیدا کنید. با این حال بازار کار و تعداد فرصت‌های شغلی در همه مشاغل یکسان نیست و در برخی مشاغل، آگهی‌های شغلی بیشتر و بهتری وجود دارد. در ادامه به برخی از مشاغل پرتقاضاو پرکاربرد در آگهی‌های استخدام تهران اشاره می‌کنیم:

برنامه نویس
برنامه نویسی یکی از مشاغل رو به رشد در جهان است و با توجه به دیجیتالی و آنلاین شدن کسب و کارها، تقاضا و بازار کار بسیار خوبی برای این موقعیت شغلی وجود دارد. تمام شرکت‌ها و سازمان‌های تهران برای انجام امور مختلف به برنامه نویس پاره وقت یا تمام وقت نیاز دارند و با توجه به تجمع و تمرکز سازمان‌‌ها و کسب و کارها در این شهر، بازار کار و فرصت‌های کاری زیادی برای برنامه نویسان وجود دارد.

دیجیتال مارکتر
در حال حاضر، تحولی عظیم در نحوه مدیریت کسب و کارها به وجود آمده و هر شرکت و سازمانی که می‌خواهد از قافله عقب نماند باید تمرکز زیادی بر برخی بازاریابی دیجیتال یا آنلاین خود بگذارد.

دیجیتال مارکتینگ حوزه‌ای نسبتا جدید است که تا همین چندسال پیش زیرمجموعه‌ای از واحد بازاریابی و فروش شرکت‌ها به شمار می‌رفت؛ اما به خاطر اهمیت بالای این حوزه، اکنون در بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های تهران به عنوان بخش و واحدی جداگانه با ده‌ها کارشناس و متخصص فعالیت می‌کند.

هدف از دیجیتال مارکتینگ، برندسازی و شناختن برند و محصولات به مشتریان، اعتمادسازی و ایجاد وفاداری در مشتری و در نهایت فروش و سودآوری بیشتر سازمان است.

کار و استخدام

مشاغل مختلفی در حوزه دیجیتال مارکتینگ وجود دارند:

کارشناس دیجیتال مارکتینگ، کارشناس سئو، کارشناس تولید محتوا، کپی رایترها، ایده‌پردازان و استراتژیست‌ها هر کدام در جنبه‌ای از این حوزه فعالیت می‌کنند.

طراح گرافیک و ویرایش ویدیو
گرافیست‌ها هم بازار کار بسیار خوبی در تهران دارند و هر روز شمار زیادی آگهی جذب گرافیست در سایت جاب ویژن منتشر می‌شود. بخش زیادی از این بازار کار پرتقاضا به خاطر افزایش اهمیت حوزه دیجیتال مارکتینگ است. طراحان گرافیک اگرچه در بخش‌ها و حوزه‌های مختلفی مثل چاپ و نشر هم می‌توانند مشغول به کار شوند؛ اما بخش عمده‌ای از فرصت‌های شغلی گرافیست مربوط به حوزه دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات است.

حسابداری و مشاغل مالی
پایتخت بودن باعث تجمع مراکز و سازمانهای بانکی و مالی و اقتصادی مهم در این شهر شده است. هرچقدر در یک شهر شرکت و سازمان بیشتری وجود داشته باشد به تبع آن به کارشناسان مالی و حسابدار نیز نیاز بیشتری خواهد بود. همچنین وجود بانک‌های متعدد و دفاتر مرکزی بانک‌ها در شهر تهران نیز باعث به وجود آمدن فرصت‌های شغلی متعددی در زمینه بانکداری شده است.

شغل حسابداری نیز از جمله مشاغل پرتقاضا در شهر تهران است و تمامی کسب و کارها و سازمان‌ها برای رسیدگی به امور مالی خود به استخدام یک یا چند حسابدار نیاز دارند. هرچند سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ اغلب بخشی جداگانه برای حسابداری دارند و حسابداران متعدد در قالب یک تیم مشغول به کار هستند.

نحوه جست‌وجوی کار در پایتخت و حومه
کارجویان تا همین چندسال پیش برای جستجوی کار باید به صورت حضوری به دفاتر کاریابی مراجعه می‌کردند یا در صفحات بی انتهای روزنامه‌ها به دنبال آگهی استخدام مناسب می‌گشتند. سایت جاب ویژن با هدف ارائه تسهیلات و خدمات بهتر و سریع‌تر به کارجویان و کارفرمایان ایجاد شده و در مدت فعالیتش، عملکرد بسیار درخشان و موفقی داشته است.

هرروز صدها آگهی استخدامی مربوط به استان‌های مختلف ایران در جاب ویژن منتشر می‌شود. با این حال، بخش زیادی از فرصت‌های کار مختص پایتخت ایران است و کارجویان برای پیدا کردن شغل مناسب و اطلاع از آگهی استخدام امروز تهران به سایت جاب ویژن مراجعه می‌کنند.

علاوه بر این، اگر تمایل به جستجوی کار و موقعیت‌های کاری در مناطق مختلف تهران را دارید هم می‌توانید منطقه موردنظرتان را انتخاب کنید تا تنها آگهی‌های استخدام تهران مربوط به همان منطقه را مشاهده کنید.

جمع بندی
مرکزیت تهران باعث تجمع سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی در این شهر شده و همین موضوع، فرصت‌های شغلی فراوانی را به وجود آورده است. بازار کار خوب پایتخت در مقایسه با سایر شهرها باعث شده برخی کارجویان برای جستجوی کار و اشتغال به این شهر مهاجرت کنند یا به دنبال فرصت‌های شغلی دورکاری در تهران باشند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۱:۳۴ توسط:محیا باقری موضوع: نظرات (0)

حقوق بیکاری در ایران

شاید شما هم جزو افرادی باشید که بنا به هر دلیلی، سازمانی که در آن استخدام شده‌‌اید به صورت یک طرفه با شما قطع همکاری  کرده باشد. در این شرایط، تا یک جای جدید استخدام شوید درامد شما قطع شده و فشار روانی بر شما حاکم می­شود. اما نگران نباشید، خوشبختانه قانون‌گذار برای این موارد چاره‌ای اندیشیده است.

بیمه بیکاری، همان چیزی است که برای این شرایط دشوار در نظر گرفته شده و کمک می‌کند فشار اقتصادی و روانی کمتر به فرد بیکار شده وارد شود.این تسهیلات می‌تواند مزایا و معایبی را برای کارگران و افراد شاغل به همراه داشته باشد.

در این مقاله به طور دقیق راجع به این موضوع صحبت کرده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

درآمد در زمان بیکاری
اصولا در قانون کار به فردی بیکار گفته می‌شود که بدون اراده خود، شغل یا کارش را از دست داده است. پس اگر از طرف سازمانی که در آن مشغول به کار بوده‌اید، بیمه شده باشید و کارفرما به شما اعلام کرده باشد که دیگر نیازی به حضور شما در محل کار نیست، واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری هستید. ففقط توجه داشته باشید که بعد از بیکاری سریعا باید درخواست خود را ثبت کرده و پیگیر مراحل قانونی آن باشید. اگر درخواست شما پذیرفته شود، آنگاه تا مدت زمان معینی، مبلغی ماهانه به حساب شما واریز می‌گردد. البته هر پرونده توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد و هر ماه هم بازرسان سازمان به آدرس ثبت شده شما سرکشی خواهند کرد تا از حضور شما در خانه و عدم اشتغال، اطمینان حاصل کنند.

برای دریافت مقرری بیمه بیکاری باید حداکثر تا ۳۰ روز از تاریخ بیکار شدن‌تان‌ دست به کار شوید و موضوع را به واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوطه اطلاع دهید و آمادگی خود را برای اشتغال مجدد اعلام کنید.

اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید در این مهلت تقاضای خود را ثبت کنید؛ تا سه ماه مهلت دارید مدارکی را ارائه دهید که نشان می‌دهند عذر موجهی برای عدم اقدام در سی روز اول داشته‌اید.

مبلغ بیمه بیکاری اشخاص واجد شرایط از روز اولِ شروعِ بیکاری آنان محاسبه و پرداخت می‌شود.

نحوه محاسبه هزینه و دریافتی حقوق بیکاری
هنگامی که در سازمانی استخدام می‌شوید؛‌ ماهیانه، ۳% از حقوقتان توسط کارفرما برای بیمه بیکاری به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز می‌شود. البته کارفرما باید مبلغی را ماهیانه و به‌ازای هر کارمند برای این سازمان واریز کند. می‌توان این مبلغ را به اقساط وام یا یک سپرده‌گذاری تشبیه کرد. چرا که وقتی واجد دریافت این کمک هزینه شناخته شوید؛ این مبالغ به شما بازخواهد گشت.

با پرداخت این مبالغ جزئی، علاوه بر اینکه می‌توانید هنگام دریافت خدمات درمانی از دفترچه بیمه استفاده کنید؛ در هنگام بیکاری و بازنشستگی هم مقرری ماهانه دریافت خواهید کرد. بنابراین هنگام امضای فرم همکاری با سازمان‌ها، حتما بر رد شدن حق بیمه اصرار کنید. البته در اکثر آگهی‌های استخدام و کاریابی این مورد حتما ذکر می‌گردد.

بر اساس مبنایی که وزارت کار مشخص کرده است، مبلغ پرداختی به شما، برابر با ۵۵ درصد از میانگین حقوقی که در سه ماه اخیر دریافت کرده‌اید خواهد بود. یعنی اگر به‌طور مثال، در سه ماه اخیر میانگین حقوق دریافتی شما در ماه، چهار میلیون تومان بوده است؛ پس از بیکار شدن، ماهیانه مبلغ دو میلیون و دویست هزار تومان به شما پرداخت خواهد شد.

چنانچه ۵۵ درصد میانگین حقوق، کمتر از حداقل حقوق تعیین شده در سال شود (حقوق پایه)، مبلغی که به شما پرداخت می‌شود همان حقوق پایه وزارت کار خواهد بود. سقف دریافتی شما هم  بر اساس مبنای وزارت کار ۸۰% متوسط حقوق سه ماه اخیرتان خواهد بود.

واجدین شرایط


اگر شرایط زیر را داشته باشید، بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد:

مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی باشید؛ یعنی شغل آزاد نداشته و یا صاحب کسب و کار نباشید.
تبعه کشورهای دیگر نباشید (تابعیت ایران یکی از ویژگی‌های ضروری برای دریافت بیمه بیکاری است.)
مستمری‌بگیر، بازنشسته یا از کارافتاده نباشید.
پیش از بی کاری، حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشید. البته در مورد این قانون تبصره‌ای وجود دارد که می‌گوید: افراد بیمه شده‌ای که به دلیل بروز حوادث غیرمترقبه مانند جنگ، زلزله، آتش‌سوزی و سیل کار خود را از دست می‌دهند، برای دریافت بیمه بیکاری نیازی به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه برای مدت زمان مشخص را ندارند. این افراد حتی اگر در اولین روز کاری خود نیز بر اثر چنین حوادثی بی کار شوند، در صورت داشتن سایر شرایط، واجد شرایط بیمه بیکاری خواهند بود.
·         به صورت غیر ارادی از کار اخراج شده باشید؛ ارادی یا غیرارادی بودن بیکاریِ فرد، به تشخیص کمیته‌ای متشکل از نمایندگانِ سازمان تأمین اجتماعی و اداره کار و امور اجتماعی محل اشتغال بیمه‌شده بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت بیکاری
در اولین مرحله، باید در سامانه بیمه بیکاری یا سامانه جامع روابط کار حساب کاربری ایجاد کنید. برای احراز هویت می‌توانید به پیشخوان دولت یا شعب بانک رفاه کارگران مراجعه کنید. سپس مدارک موردنیاز را در سامانه بیمه بیکاری بارگذاری کرده و در خواست خود را تکمیل نمایید. به یاد داشته باشید که این مبلغ به حساب بیمه بیکاری شما واریز خواهد شد. بنابراین حتما باید در بانک رفاه کارگران حساب باز کرده باشید. 

برای به جریان انداختن فرایند دریافت بیمه بیکاری باید با در دست داشتن مدارک زیر به واحدهای اداره تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی مراجعه کنید:

اصل و کپی قرارداد یکسال آخر کار یا رای صادرشده
عکس ۴*۳ جدید (۴ قطعه)
اصل و کپی مدرک تحصیلی یا مدرک فنی
اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
اصل و کپی کارت پایان خدمت (برای آقایان)
پوشه روغنی (یک جلد)
کپی صفحه اول دفترچه بیمه
نامه عدم نیاز کارفرما
عواقب دریافت حقوق بیکاری
باید گفت که در این خصوص چندان جای نگرانی نیست. این‌گونه نیست که استفاده از این مستمری تاثیر بسیار منفی در آینده داشته باشد. به هر حال، مدت زمان دریافت مستمری جزء سابقه افراد محسوب می‌شود. اما نکته اساسی در خصوص عواقب گرفتن بیمه بیکاری به حقوق بازنشستگی افراد برخواهد گشت.

تاثیر کمک هزینه بیکاری بر بازنشستگی
بخشی از هزینه‌ای که ماهیانه از حقوق شما با عنوان حق بیمه کم می‌شود؛ مربوط به مقرری زمان بازنشستگی‌تان است. در قانون کار، بیمه‌شدگانی که به سن قانونی بازنشستگی (۶۰ سال تمام برای آقایان و ۵۵ سال برای خانم‌ها) برسند؛ در صورتی که حداقل سابقه بیمه را دارا باشند؛ می‌توانند درخواست بازنشستگی بدهند.

برای تعیین مستمری ماهانه بازنشستگی، کافی است متوسط حقوقتان در دو سال آخری که مشغول به کار بوده‌اید را در تعداد ماه‌هایی که سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌اید ضرب کنید. سپس عدد به دست آمده را بر سی تقسیم کنید.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید؛ بازنشستگی در حین بیمه بیکاری است. همان‌گونه که پیشتر اشاره شد؛ چنانچه در مدتی که مشمول دریافت این کمک هزینه هستید به سن بازنشستگی برسید؛ پرداخت این مبلغ به شما قطع می‌شود و تنها مستمری بازنشستگی را دریافت خواهید کرد.

همچنین اگر دو سال یا کمتر به موعد بازنشستگی‌تان مانده؛ در دریافت مستمری بیکاری با احتیاط عمل کنید. چرا که مبلغ حقوق بازنشستگی به میانگین حقوق دو سال آخر اشتغالتان وابسته است. نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی بعد از بیمه بیکاری به این صورت است که اگر در این دو سال، مقرری بیکاری دریافت کرده باشید؛ این مبلغ به‌عنوان حقوق ماهیانه شما محسوب می‌شود. از آنجا که این مقدار، معمولا کمتر از حقوق دریافتی شما در سال‌های پایانی کارتان است؛ حقوق بازنشستگی کمتری دریافت خواهید کرد.

بازنشستگی پس از بیمه بیکاری هم مشمول همین قانون است و اگر پس از دریافت کمک هزینه بیکاری بازنشسته شوید؛ حقوق بازنشستگی شما بر اساس حقوق بیکاری‌تان محاسبه خواهد شد. 

جمع بندی
بسیاری از افراد  به صورت غیر ارادی و به صورت فسخ قرارداد از طرف کارفرما به دلایل مختلف کار خود را از دست می‌دهند. در این شرایط، فشار اقتصادی همراه با فشار روانی ناشی از اخراج، شرایط ناگواری برای فرد بیکار به وجود می‌آورد.

اما با تصویب قانون ، اگر سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشید و بدون میل و اراده خود شغلتان را از دست بدهید؛ می‌توانید مقرری ماهیانه‌ای به عنوان حقوق بیمه بیکاری دریافت کنید.

از مهم‌ترین مزایای بیمه بیکاری می‌توان به دریافت مستمری تا زمان پیدا کردن شغل مجدد و محسوب شدن سابقه کار اشاره کرد اما در مورد معایب آن باید گفت چندان جای نگرانی نیست. این‌گونه نیست که استفاده از این مستمری تاثیر بسیار منفی در آینده داشته باشد. نکته اساسی در خصوص عواقب گرفتن بیمه بیکاری به حقوق بازنشستگی افراد برخواهد گشت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۷:۵۳ توسط:محیا باقری موضوع: نظرات (0)

شرایط استخدام راننده، راننده پایه یک و پیک موتوری

رانندگی یکی از مشاغل کاربردی و حساس است و اکثر شرکت‌ها، کارخانه‌ها و سازمان‌‌‌ها برای حمل و جابجایی محصولات خود به استخدام راننده پایه یک نیاز دارند. افرادی که متقاضی این موقعیت شغلی هستند لازم است قبل از هرچیز گواهینامه پایه یک رانندگی را کسب کرده باشند. البته به جز گواهینامه، فردی که می‌خواهد به عنوان راننده استخدام شود باید تجربه و مهارت بالایی در رانندگی به مدت طولانی را داشته باشد. در این مقاله، در مورد شرایط استخدام و جذب راننده پایه یک و مدارک و مهارت‌های مورد نیاز برای آن صحبت خواهیم کرد.

راننده پایه یک چه کسی است؟
راننده پایه یک به فردی می‌گویند که بعد از قبولی در آزمون‌های تئوری و عملی موفق به کسب گواهینامه پایه یکم شده باشد. این فرد بعد از مدتی کارآموزی در کنار یک راننده باتجربه (به عنوان شاگرد شوفر) می‌تواند به عنوان راننده پایه یک استخدام شود. رانندگان پایه یکم مجوز رانندگی ماشین‌های سنگین بالای ۶ تن مثل کامیون، خاور و تریلی را دارند و اغلب وظیفه حمل و جابجایی بار و محصولات در سطح شهر یا به شهرهای دیگر را برعهده دارند.

در ادامه در مورد شرایط لازم برای گواهینامه پایه یک صحبت خواهیم کرد که ممکن است در آگهی‌های استخدام به آن‌ها بخورد کنید.

مراحل اخذ گواهینامه پایه یک
گواهینامه رانندگی پایه یک برای رانندگی ماشین‌های سنگین مثل کامیون، تریلی و اتوبوس‌های بالای ۲۶ نفر الزامی است. هم آقایان و هم خانم‌ها در صورت پذیرفته شدن در آزمون رانندگی پایه یک می‌‌توانند این گواهینامه را دریافت کنند و با آن مشغول به کار شوند. افرادی که می‌خواهند گواهینامه پایه یک دریافت کنند لازم است قبلا گواهینامه پایه ۲ را دریافت کرده باشند و به زمان انقضای آن حداقل ۶ ماه مانده باشد.

کاریابی و استخدام

شرایط گرفتن گواهینامه پایه یک
1-    حداقل سن ۲۵ سال
رانندگی ماشین سنگین کار بسیار حساس و سختی است و به مهارت‌ و تجربه بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل حداقل سن برای گواهینامه پایه ۱ بالاتر و ۲۵ سال تمام است.

2-    دارا بودن گواهینامه پایه ۲ و گذشتن ۲ سال از زمان اخذ آن
گواهینامه پایه ۲ پیش نیاز دریافت گواهینامه پایه ۱ است. فردی که گواهینامه پایه ۲ داشته باشد با رانندگی ماشین‌های نیمه سنگین آشنایی خوبی پیدا کرده و تسلط و مهارت کافی برای رانندگی ماشین‌های سنگین مثل کامیون و تریلی را کسب کرده است.

3-    سلامتی جسمی و روحی و عدم اعتیاد و گذراندن آزمایش‌های طبی
فردی که گواهینامه پایه یک دارد رانندگی با ماشین سنگین و حمل بارهای بالای ۶ تن و رانندگی اتوبوس‌های مسافربری بالای ۲۶ نفر را برعهده خواهد داشت. سرمایه و دارایی‌های یک شرکت و جان و مال تعداد زیادی انسان در گرو مهارت و تجربه رانندگی این فرد قرار دارد. به همین دلیل، یکی از شرایط لازم برای دریافت گواهینامه و استخدام راننده پایه یک داشتن سلامت جسمی و روحی و عدم اعتیاد به هرگونه ماده مخدر، روان‌گردان و … است.

 
4-    قبولی در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی
هر فردی که قصد دریافت گواهینامه پایه یک را داشته باشد باید ابتدا در آزمون تئوری یا آیین نامه راهنمایی و رانندگی شرکت کند و قبول بشود. آزمون آیین نامه پیش‌نیاز آزمون عملی رانندگی است و فردی که در این آزمون قبول نشود نمی‌تواند در آزمون عملی رانندگی شرکت کند.

5-    قبولی در آزمون عملی رانندگی با ماشین‌‌‌های سنگین
در آزمون عملی، مهارت‌ها و توانایی‌های متقاضی برای رانندگی ماشین‌های سنگین سنجیده می‌شود. در صورتی که در این آزمون موفق شوید می‌توانید برای دریافت گواهینامه اقدام کنید.

6-    داشتن اطلاعات فنی در مورد وسایل نقلیه سنگین
اطلاع از نکات فنی و نحوه عملکرد ماشین یکی از نکات ضروری رانندگی است؛ اما این موضوع در مورد رانندگان ماشین سنگین اهمیت بیشتری دارد. ممکن است ماشین در جاده و خارج شهر که دسترسی به تعمیرکار وجود ندارد خراب شود؛ به همین دلیل لازم است که راننده پایه ۱ اطلاعات کافی در مورد مسائل فنی مربوط به وسایل نقلیه سنگین داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای گواهینامه پایه یکم
برای دریافت گواهینامه رانندگی پایه یک به ارائه مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

اصل گواهینامه پایه دو (از زمان دریافت آن حداقل ۲ سال باید گذشته باشد)
حداقل ۶ ماه به پایان اعتبار گواهینامه پایه ۲ مانده باشد.
اصل و کپی شناسنامه عکس‌دار
ارائه اصل و یک نسخه کپی از کارت ملی
۸ قطعه عکس پرسنلی ۳*۴
شرکت‌‌ها و سازمان‌های نیازمند استخدام راننده پایه یک
کسب‌وکارهای بسیار زیادی برای حمل بار و محصولاتشان به استخدام راننده پایه یک نیاز دارند و بازار کار خوبی برای این شغل وجود دارد. کارخانه‌ها و کارگاه‌های مختلف، شرکت‌های نفتی و پالایشی، شرکت‌های راه‌سازی، شرکت‌های ساختمان‌سازی و معماری، صنایع غذایی و لبنی، شرکت‌های پخش، شرکت‌های تولیدی، ارگان‌های دولتی و … از جمله کسب و کارهایی هستند که حتماً به استخدام راننده پایه یک نیاز دارند.

ویژگی‌های شخصیتی و مهارت‌های لازم یک راننده پایه یک
توانایی و مهارت کافی برای رانندگی در مسیرهای طولانی
توانایی رانندگی به تنهایی و تمرکز بالا
متعهد و پایبند به اصول اخلاقی
صبر و حوصله زیاد در رانندگی
خوش قول و متعهد به تحویل بار در زمان مقرر
رانندگی ایمن و پرهیز از هرگونه رفتارهای پرخطر
وظایف و مسئولیت‌های راننده پایه یک
انجام معاینات فنی و اطمینان از سالم بودن ماشین قبل از حمل بار
آشنایی با رفتار سایر رانندگان به ویژه در جاده‌های بین شهری، عکس‌العمل سریع و رانندگی بی‌‌خطر و ایمن
برنامه‌ریزی و هماهنگی برای حمل بار و تحویل آن در زمان مشخص‌شده
ارائه گزارش به شرکت و محل کار
متعهد و پایبند بودن به برنامه زمانی
نظارت یا کمک در بار زدن
اطمینان از درست بودن بارها و ایمنی آن‌ها
تحویل بار طبق زمان‌بندی و نظارت و کمک بر تخلیه بارها
آشنایی کامل با قوانین راهنمایی و رانندگی، اطاعت از قوانین، پرهیز از رفتارهای پرخطر و توجه به تذکرات مأموران پلیس
آشنایی خوب با مسائل فنی ماشین سنگین و توانایی انجام تعمیرات اولیه مثل تعویض لاستیک و …
گزارش هرگونه تخلف یا اتفاق به اداره راهداری و همین‌طور شرکت محل کار
توانایی رانندگی در شرایط غیرقابل‌پیش‌بینی و حساس مثل برف، باران و ترافیک سنگین
شرایط استخدام در شرکت‌ها به عنوان راننده پایه یک
هر شرکت، کارخانه و تولیدی برای استخدام راننده پایه یک ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشد. اما به‌طور کل برای اینکه به‌عنوان راننده در یک شرکت معتبر استخدام شوید به شرایط زیر نیاز دارید:

سن بالای ۲۶ سال
مدرک تحصیلی دیپلم (برخی شرکت‌ها مدرک سیکل را نیز می‌پذیرند)
اتمام خدمت سربازی یا معافیت
تجربه و سابقه کاری قابل‌اثبات به‌عنوان راننده
تجربه رانندگی به مدت طولانی
مطلع بودن از مسیرهای شهری (و بین‌شهری)
در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها، کارخانه‌ها و سازمان‌ها به استخدام راننده پایه یک نیاز دارند. در سایت جاب ویژن شمار زیادی آگهی استخدام راننده و شرایط لازم برای کار را می‌توانید مشاهده کنید.

جمع‌بندی
رانندگی ماشین سنگین وظیفه‌ای حساس و سخت است و نیاز به مهارت و تجربه و تسلط بالا بر رانندگی دارد. راننده پایه یک یکی از موقعیت‌های شغلی پر تقاضا و پرکاربرد محسوب می‌شود و بسیاری از شرکت‌ها، کارخانه‌ها، تولیدی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی برای حمل و جابجایی محصولات و بار به استخدام راننده پایه یک نیاز دارند. فردی که گواهینامه پایه یکم داشته باشد و مهارت و تجربه کافی در رانندگی ماشین‌های سنگین داشته باشد می‌تواند با بررسی آگهی‌های کاریابی و استخدام، شغل مناسبی برای خود پیدا کند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۱۱:۳۲ توسط:محیا باقری موضوع: نظرات (0)

خرید سایت قوی رنک دار جهت سئو و لینک سازی PBN

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورها در رتبه‌بندی نتایج گوگل تعداد و کیفیت لینک‌های ورودی به سایت است.

لینک سازی شبکه ای یا PBN مخفف عبارت Private Blog Network است که بعدها با عنوان Private Backlink Network نیز شناخته شد. اگر به مفهوم همین عبارت نگاه کنیم در یک تعریف ساده می‌توان گفت؛ PBN مجموعه‌ای از وبلاگ‌ها و سایت‌هایی است که با هدف تقویت سایت اصلی و لینک سازی ایجاد شده‌اند.

تعدادی سایت با این مشخصات و سوابق زیر آماده فروش برای وبمستران و سئو کاران و یا دیجیتال مارکتینگ هایی که به دنبال ایجاد شبکه لینک سازی قوی و یا به دنبال خرید سایت رنک دار قوی با سابقه قبلی هستند مناسب می باشد .

 

سوابق:

حداقل سن هر سایت 7 سال

حداقل تعداد بک لینک 10000

حداقل پیج اتوریتی 27 الی 34

داری پیج 1 الی 5 رنک قبلی گوگل

مناسب لینک سازی شبکه ای PBN , PSN

 

آدرس سایت :

2pix.ir

pix98.ir

kanoon-hamedan.ir

tmfy.ir

patrisrayan.ir

nanodesign.ir

systemati.ir

yakamuz.ir

s55.ir

parsiscom.ir

novinup.ir

hellozaban.ir

owj92.ir

etdesign.ir

20tarh.ir

w32.ir

 

قیمت تکی هر سایت 850 تومان

قیمت همه سایت ها شامل تخفیف ویژه

هماهنگی : از طریق آی دی تلگرام

bazdid1

https://t.me/bazdid1

همانطور که مشاهده کردید لینک این سایت ها در بیش از 5 هزار وبلاگ بصورت فالو در قالب رپورتاژ آگهی منتشر و آگهی شد این فرایند علاوه بر آگهی فروش تعداد بک لینک های این سایتها را تقویت نمود .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۲:۳۷ توسط:محیا باقری موضوع: نظرات (0)

رتبه گوگلی و رنکینگ سایت خود را بترکانید

چه وب سایت شرکتی داشته باشید و چه یک وبلاگ شخصی، برای اینکه سهمیه ای در بازار آنلاین داشته باشید، نیاز دارید که کاربران از سایت شما بازدید کنند و با آن تعامل موثر برقرار کنند.
سوال اینجاست که در حجم انبوهی از اطلاعات که در فضای وب وجود دارد چطور می‌توان کاربران را به سمت سایت خود جذب کرد و در این فضای رقابتی پیروز میدان بود؟

در این پست ما تصمیم داریم تکنیک‌ها و اصول افزایش ترافیک سایت را به شما معرفی کنیم.

بی شک بخش زیادی از ترافیک وب سایت‌ها از نتایج ارگانیک موتورهای جستجو مثل گوگل حاصل می‌شود پس باید سئو را جدی بگیرید و روی آن سرمایه گذاری کنید.

 
شمارشگر سایت خود را منفجر کنید .
 
با پکیج های افزایش رتبه سایت خود را بصورت قانونی و طبیعی ارتقا دهید .
همین امروز با شیک رنک شروع کنید و وارد 10 ردیف اول گوگل شوید .
 
 
 
 
 
شیک رنک دارای نماد اعتماد الکترونیک و لوگوی دیجیتال

-------

آغاز ثبت نام و دریافت سامانه پیام کوتاه
ارسال پیامک از خطوط رند کشوری 1000 و 2000 و..
امکان ارسال پیامک های تبریک ، اخطاریه،یادآوری اقساط و...

با تحویل آنلاین پنل

قابلیت ها و اطلاعات بیشتر در لینک زیر

https://chicrank.com/cart.php?gid=14

 

منبع: chicrank.com

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۱:۲۴ توسط:محیا باقری موضوع: نظرات (0)

راهنمای استخدام فروشنده و مهارت‌های لازم فروشندگی

حوزه فروش بسیار گسترده و متنوع است و هر شرکت و سازمانی برای عرضه و فروش محصول و خدماتش به استخدام فروشنده آقا یا خانم حرفه‌ای و باتجربه نیاز دارد.

 در این حوزه، موقعیت‌ها و رده‌بندی‌های شغلی متفاوتی مثل فروشندگی، ویزیتور، کارشناس و مدیر فروش وجود دارد که هرکدام مسئولیت‌های متفاوتی دارند.

 در این مقاله قصد داریم در مورد استخدام فروشنده و ویزیتور و شرایط و مهارت‌های لازم برای احراز این شغل صحبت کنیم. همچنین در مورد تفاوت‌های فروشنده با نماینده فروش، ویزیتور و کارشناس هم توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

امیدواریم مطالعه این مقاله به شما کمک کند دید بهتری از حوزه فروشندگی پیدا کنید و با توجه به توانمندی‌های خود بهترین موقعیت شغلی و استخدام را انتخاب کنید. در ادامه با ما در جاب ویژن همراه باشید.

فروشنده به چه کسی گفته می‌شود؟

فروشنده یا salesperson همان‌طور که از اسمش مشخص است مسئولیت عرضه محصولات شرکت و سازمان و راهنمایی و پشتیبانی مشتریان را بر عهده دارد. عنوان شغلی فروشنده طیف وسیعی از مشاغل را در برمی‌گیرد؛ از فروشندگی محصولات و اجناس مغازه گرفته تا صندوقدار و فروشنده شرکتی و ویزیتور در زمره کار فروشندگی قرار می‌گیرند. فروشنده‌‌ها ممکن است در داخل شرکت و از طریق تلفن یا آنلاین، فروشندگی کنند یا به‌صورت حضوری و به‌عنوان نماینده فروش به ملاقات مشتریان بروند و آن‌ها را ترغیب به خرید خدمات و محصولات شرکت کنند.

فروشنده‌های حرفه‌ای معمولا مدرک لیسانس در رشته‌های مرتبط مثل تجارت، بازاریابی و … دارند. هرچند در مورد جذب فروشنده‌ ساده در فروشگاه و مغازه، سخت‌گیری کمتری در مورد مدرک تحصیلی متقاضیان اعمال می‌شود و افراد مختلف با داشتن مهارت‌های لازم می‌توانند در این مشاغل مشغول به کار شوند.

فروشنده چه وظایفی دارد؟
مسئولیت و وظایف شغلی فروشنده با توجه به نوع شغل و سازمان و کسب‌وکاری که در آن مشغول به کار می‌‌‌شوید ممکن است متفاوت باشد. مسلماً وظایف یک فروشنده مغازه با کارمند فروش شرکت یا سازمان با هم متفاوت است؛ اما اگر بخواهیم به‌طورکلی، شرح وظایف و مسئولیت‌های فروشنده را توضیح دهیم می‌توانیم موارد زیر را بیان کنیم:

خوشامدگویی و استقبال از مشتریان حضوری و غیرحضوری
کمک به مشتریان برای پیدا کردن محصولات و اقلام موردنیاز
پیگیری موجودی کالا و ارائه گزارش به سرپرست فروش
تهیه برنامه و استراتژی فروش
برنامه‌ریزی و زمان‌بندی برای فعالیت‌های فروش
تهیه و نگهداری پایگاه داده و اطلاعات مشتریان
تهیه و تدارک ابزارهای تبلیغات فروش
برنامه‌ریزی فعالیت‌های بازاریابی حضوری و غیرحضوری
هماهنگی و قرار ملاقات با مشتریان حضوری
تماس با مشتریان جدید و مشتریان قدیمی برای فروش تلفنی
ارائه و توضیح محصولات و خدمات جدید به مشتریان فعلی و بالقوه
مذاکره با مشتریان و نهایی کردن فروش
توسعه و گسترش پیشنهاد‌های فروش
تنظیم و ارائه قرارداد فروش
ارائه آموزش‌های لازم در مورد محصولات به مشتریان
ثبت سوابق فروش و ارائه گزارش‌های روزانه، هفتگی و ماهانه فروش
پاسخگویی به سؤالات و نگرانی‌های مشتریان از طریق تلفن، ایمیل، آنلاین یا حضوری
اطمینان از رضایت مشتریان از خدمات و محصولات و حفظ روابط خوب و حسنه با مشتری
پیگیری فعالیت‌های فروش
بررسی کیفیت کالا و خدمات قبل از تحویل به مشتری
نظارت بر روند sale و ارائه گزارش به سرپرست و مدیریت
انجام تحقیقات و بررسی بازار
شرکت در رویدادهای فروش
بررسی و نظارت بر رقبا، شرایط بازار و توسعه محصول
فروشندگان در چه کسب و کارهایی مشغول به کار می‌شوند؟
تقریباً هر کسب‌وکاری که حداقل یک محصول یا سرویس برای فروش داشته باشد به استخدام فروشنده هم نیاز خواهد داشت. کارجویانی که به دنبال موقعیت‌های شغلی مرتبط با فروشندگی مثل صندوقدار، فروشنده حضوری، نماینده فروش و بازاریاب هستند می‌توانند با توجه به علاقه‌مندی و توانایی‌هایشان در حوزه‌های بسیار متنوعی کار پیدا کنند.

برای مشاهده آگهی‌های استخدام فروشنده و بازاریاب کلیک کنید.

برخی از کسب‌وکارهایی که بیش از همه به جذب فروشنده، صندوقدار و بازاریاب نیاز دارند عبارت‌اند از:

کتاب‌فروشی‌ها
فروشگاه‌های پوشاک و بوتیک‌ها
خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای
رستوران‌ها
شرکت‌ها و سازمان‌های کوچک و بزرگ در زمینه‌های مختلف
شرکت‌های ارائه خدمات
فروشگاه‌های آنلاین
کارخانه‌ها و تولیدی‌های مختلف
استخدام و جذب فروشنده به چه تحصیلاتی نیاز دارد؟
در حوزه فروش، مشاغل مختلفی وجود دارند و برای هر موقعیت شغلی هم شرایط و الزامات شغلی متفاوتی ممکن است وجود داشته باشد. اما به‌طور کل، کارفرماها برای استخدام بازاریاب و فروشنده، تحصیلات مرتبط درزمینه‌های مرتبط، مارکتینگ و بازاریابی، تجارت و سایر رشته‌های مرتبط را در اولویت استخدام قرار می‌‌دهند. به‌ویژه برای استخدام بازاریاب و ویزیتور و نماینده فروش، دارا بودن تحصیلات امتیاز ویژه‌ای برای متقاضیان به حساب می‌آید.

بااین‌حال، یک فروشنده موفق بیش از تحصیلات به مهارت‌‌ها و تجربیات عملی نیاز دارد و اگر فردی این شرایط را داشته باشد و تحصیلاتش غیر مرتبط باشد باز هم شانس خوبی برای جذب خواهد داشت. همچنین برای سطوح شغلی پایین‌تر مثل صندوقدار، فروشنده مغازه و فروشگاه و … تحصیلات اهمیت کمتری دارد و بیشتر تأکید بر مهارت‌های اجتماعی و روابط عمومی کارجو است.

مهارت‌های مورد نیاز برای شغل فروشنده
فروشنده موفق و حرفه‌ای علاوه بر تحصیلات مرتبط، به مهارت‌های و توانایی‌های خاصی هم نیاز پیدا خواهد کرد. این مهارت‌ها به دو دسته مهارت‌های نرم و مهارت‌‌های سخت یا تخصصی تقسیم می‌شوند. مهارت‌های نرم شامل مهارت‌‌های فردی مثل روابط عمومی بالا و قدرت مذاکره و ارائه محصول می‌شود. از جمله مهارت‌های سخت موردنیاز برای جذب فروشنده هم می‌توان به توانایی کار با کامپیوتر، تسلط بر نرم‌افزارهای لازم مثل مجموعه مایکروسافت آفیس و آشنایی با فرآیندها و تکنیک‌های فروش اشاره کرد.

جمع‌بندی
هر کسب‌وکار و بنگاه تجاری برای فروش محصولات و خدماتش به استخدام و جذب فروشنده نیاز خواهد داشت؛ به همین دلیل بازار کار نسبتا خوبی برای این شغل وجود دارد و در صفحه فرصت‌های شغلی جاب ویژن می‌توانید تعداد زیادی آگهی استخدام فروشنده را مشاهده کنید.

مطلب مرتبط: شرایط جذب فروشنده

 استخدام فروشندگی نیازمند مهارت‌های نرم و سخت متعددی است و برخی افراد توانایی و مهارت ذاتی بیشتری برای فروش دارند. برای کسانی که به این حوزه علاقه‌مندند، فروشندگی شغلی جذاب و هیجان‌انگیزی است که شما را به مرحله دل‌چسب و شیرین فروش و نهایی کردن قرارداد می‎رساند.
با کسب تجربه و تقویت مهارت‌ها و توانایی‌های فروش می‌توانید در حوزه فروش پیشرفت خوبی داشته باشید و به پست‌های بالاتری مثل کارشناس فروش، سرپرست فروش یا حتی فرصت شغلی مدیر فروش ارتقا پیدا کنید.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۰:۴۲ توسط:محیا باقری موضوع: نظرات (0)

چطور در کوتاه ترین زمان ممکن در تهران کار پیدا کنیم؟

با این که در شهرهای دیگر نیز امکان جستجوی کار و فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد؛ اما تنوع و مقدار این آگهی‌ها به هیچ وجه قابل مقایسه با تعداد آگهی استخدام تهران نیست. تهران و شهرهای استان، مرکز تجمع شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ و کوچک است و خوشبختانه یا متاسفانه امکانات کسب و کار و بازار کار به مراتب بهتری و متنوع‌تری در مقایسه با شهرهای دیگر ایران دارد. 

برای مشاهده آگهی های استخدام تهران کلیک کنید.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 3
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۶:۴۰ توسط:محیا باقری موضوع: نظرات (0)